Регионален исторически музей – Ямбол  с творческа работилница на Велики четвъртък

С творческа работилница Регионален исторически музей – Ямбол и Народно читалище „Зора – 1945“ зарадваха децата от 4-ти „а“ клас на Основно училище „П.Р. Славейков“. Събитието се организира с подкрепата на Община Ямбол и беше част от богатата празнична програма на Велики четвъртък.

В кои дни според православната традиция се боядисват великденските яйца, какъв трябва да е цветът на първото яйце и защо се пази то до следващата година разказа Станислава Минева, етнолог в Регионален исторически музей –Ямбол. Тя запозна децата и с други традиции на светлия християнски празник Великден.

Възпитаниците на Красимира Сивова, класен ръководител на 4“а“ клас, рисуваха върху яйца с различни техники и материали. Масите на творческата работилница бяха разположена навън, от източната страна на Безистена.  Децата получиха сътворените от тях яйца за подарък.