Регионален исторически музей – Ямбол се включва в Деня на отворените врати в ПГХТТ

На 15 май (събота), групата за исторически възстановки „Втора луцензианска кохорта” (Cohors II Lucensium) към Регионален исторически музей – Ямбол ще вземе участие в Деня на отворените врати в Професионалната гимназия по хранителни технологии и туризъм. На публиката ще бъде представена възстановка на един от най-важните моменти в живота на римските войници – тяхното постъпване на военна служба и заклеването им във вярност към Императора. Гостите на събитието ще имат възможност да пострелят с лъкове  и да се запознаят с римското и тракийското въоръжение през античната епоха.

Инициативата се провежда с подкрепата на заместник – кмета на град Ямбол г-н Енчо Керязов. Началото е от 9:30 часа в двора на училището.  Събитието ще продължи до 14:30 часа.

Участват още:  Сдружение „Антична Тракия“, Танцова школа „All steps – Всички стъпки”.