Регионален исторически музей -Ямбол – съорганизатор в I-я детски турнир по стрелба с лък „Диана“

На 27 февруари градът ни беше домакин на Първи детски турнир по стрелба с лък „Диана“. Спортното събитие се реализира с подкрепата на Община Ямбол, Спортен клуб „Робин Худ“ – София, Регионален исторически музей – Ямбол и местната Комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни – Ямбол.

В турнира взеха участие 9 клуба от цялата страна. Малките стрелци се състезаваха в две възрастови групи: до 12- и до 15-годишна възраст. Главен съдия на турнира беше г-н Атанас Темелков, председател на Българската федерация по стрелба с лък.

Спортното състезание в зала „Диана“ започна с прострелка и продължи със състезателни серии AB/CD в двете квалификации.

По време на почивката между двата рунда групите за антични възстановки Cohos II Lucensium, Ludus Lupercalis и Сдружение „Антична Тракия“ запознаха участниците с античната история на областта. Те демонстрираха облеклото и въоръжението на тракийски владетел и воини, готски бойци и римски войници от ранната и късната античност и демонстративен дуел между гладиатор и германски вожд.

Заместник-кметът на община Ямбол г-н Енчо Керязов награди победителите.