Програма за Европейската нощ на музеите – 18 май 2019 г.

Регионален исторически музей

Драматичен театър „Невена Коканова”

„Класика”

16.00 – 21.00 ч. Регионален исторически музей

„Целият свят е сцена и всички ние сме актьори на нея…  „

Малка театрална компания представя – веджерионетките…

Само за деца и само от 16.30 до 17.45 ч.

Завесата се вдига!

За деца и възрастни, от 16.00 до 23.00 ч.

ДТ „Невена Коканова” гостува на РИМ – Ямбол с изложба от сценични костюми, снимки и реквизит!  „КАКТО ВИ ХАРЕСВА – Театрални щрихи”  Благодарим на Михаил  Лазаров, Атанас Жеков-Кроко и Александрина Игнатова!

16.00 – 21.00 ч. Етнографски комплекс Каргон

„От традицията към модерното” и „Цветна магия от Ямболско”  – две изложби, в които е закодирана богата информация за бита и миналото на региона. Ако сте участник в играта „Познайте предмета от новото време” , потърсете го между експонатите в тези изложби!

On May 18, 2019, the Regional Museum of History – Yambol takes part once again in the European Night of Museums and opens its door for free to everyone – from curious kids to history-loving great-grandparents and every age and interest in between.

REGIONAL MUSEUM OF HISTORY – YAMBOL

“CLASSICUS”

“All the world’s a stage,

And all the men and women merely players”

William Shakespeare

4 p.m – 9 p.m.

We offer you a bunch of entertainment and activities and invite you to discover or rediscover the museum’s collections all over again. Alongside the permanent archaeology and ethnography exhibitions, a brand new collection and workshop are on display. Grab this occasion and enjoy your tour along with our selection of some of the world’s most famous melodies.

Small Theatre Company and Drama Theatre “Nevena Kokanova” – Yambol are our partners of the event.

4:30 p. m. – 5:45 p.m.

Small Theatre Company – Vegerionettes – in this workshop children and their parents will be in touch with the magic of the marionettes in an extremely interesting and entertaining way. Each child will have the opportunity to create their own character with unique shape and capabilities. Within the activity, the vegetables will become living beings, walking, bouncing and dancing. Children will be able to take their new friends to home, where they can continue playing with them. Also, learning the principles, children will be able to create new characters, developing and enriching their skills. Parents can be a serious support in this activity, supporting their children and having fun with them.

This workshop is designed for children between 5 and 16 years of age.

4 p.m. – 11 p. m.

Drama Theatre “Nevena Kokanova” – Yambol – “As You Like It – theatrical strokes” – exhibition of stage costumes and theatrical requisites.

ETHNOGRAPHIC COMPLEX KARGON

4 p.m. – 9 p.m.

“From Tradition To Modern Times” and “Colour magic from Yambol region” – two exhibitions in which is encoded a wealth information about the past of our region. Play the “Find the object from the modern times” game and find the object that don’t belong to the past.

Петнадесетото издание на Европейската ,,Нощ на музеите“ ще се проведе на 18 май 2019 г. (събота).

В Програмата с интересни изложби, концерти и разнообразни арт прояви, посветени на Нощта, са включени 73 музея, художествени галерии  и техните филиали от 25 области в страната. В инициативата ще участват държавни и общински музеи и художествени галерии, общински културни институти,  също така частни галерии и изложбени пространства.

Европейската „Нощ на музеите” е организирана за първи път през 2005 г. от френското Министерство на културата и само за няколко години инициативата се разпространява успешно из цяла Европа. Регионален исторически музей – Ямбол се включва в инициативата през 2007 г. „Моето музейно преживяване” е с начало 2014 г., обединяващо анимация, музика, танц, забавна образователна игра с приключенски дух.

По своя формат Европейската нощ на музеите е широко отворена програма, при това към възможно най-широк кръг от хора, които имат възможност не само да се докоснат до експонатите и творбите, които музеите и галериите представят, но и до техните послания.

CLASSICUS!

Нашият комплимент тази година за Нощта на музеите е 70-годишнината на Драматичен театър „Невена Коканова”. С пожелание, на това прекрасно място, където мирише много на театър (Ивайло Христов), винаги да ви има, въпреки и защото! Успех по пътя!