С възстановката „Училището през Възраждането“ ще отбележи празничния 24-ти май Регионален исторически музей – Ямбол

На 19 май /четвъртък/ от 11 часа Регионален исторически музей – Ямбол ще проведе в Етнографски комплекс в кв. „Каргон“ възстановка на учебен час от началото на XIX век. Събитието се организира по повод 24-ти май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

В урока, воден от музейния специалист  Цветанка Андреева – уредник отдел „Българските земи XV – XIX век“, фонд „Възраждане“, ще вземе участие 3-ти „а“ клас от Иновативно начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“ с преподаватели г-жа Стефанова и г-жа Хаджиева.

Децата ще добият знания за просветния живот от  началото на XІX век и ще се потопят в атмосферата на килийните и взаимните училища.