Музеите в Ямбол отвориха врати

Регионалният исторически музей в Ямбол и Националният архелогически резерват „Кабиле“ отвариха от вчера врати за посетители; при подадена заявка ще работи и Етнографският комплекс в квартал „Каргона“, съобщи директорът на музея д-р Стефан Бакърджиев. Музеите ще функционират при стриктно спазване на всички противоепидемични мерки – ще се въведе пропускателен режим, няма да се допускат хора с видими симптоми на заболяване, посещаемостта ще бъде до 30 на сто от капацитета им или за всеки посетител ще са осигурени четири квадратни метра площ. Цените за вход в музеите остават същите. И през тази година специалистите от Регионалния исторически музей ще попълват с нови материали рубриките в електронната страница на културната институция. Това са „Исторически календар на Ямбол и Ямболско“, „Експонат на седмицата“, „Средновековният Ямбол“, „Първите“, „Празниците някога“, „Личности и събития от новата история на Ямбол“, „Емблематични градски сгради“, „Дигиталници“ и „Преходът през 90-те“.

БТА