Изложбата на РИМ-Ямбол за историята на баскетбола с награда от Панаира на музейните изложби 2018

Панаирът на музейните изложби връчи награди

В края на втория работен ден на Панаира на музейните изложби в Русе бяха връчени и два вида награди.

Наградите на Министерството на културата:

В категорията „Самостоятелни мобилни изложби“ първа награда спечели Национален военноисторически музей София с изложбата „Малкият човек в голямата война“. Приз получи и Регионален исторически музей Монтана с изложбата „Международните празници на духовите оркестри „Дико Илиев“ в Монтана и културната история на България“.

В категорията „Съвместна мобилна изложба“ бяха отличени музеите в Добрич и Силистра за изложбата им „Книжовното наследство на Добруджа през Възраждането“, както и РИМ Ямбол и баскетболен клуб „Тунджа“ за „Пътят: хроника на Ямболския баскетбол 1924 – 2002“.

Регионалният център за нематериално културно наследство в Югоизточна Европа под егидата на ЮНЕСКО – София отличи с диплом и плакет съвместната изложба на Регионален етнографски музей Пловдив и Регионален исторически музей Русе „От Виена до Константинопол“.

Грамота получи и Регионален исторически музей в Шумен за „Светлописците на Шумен края на XIX  – средата на ХХ век“.

Единственият по рода си в България международен форум за обмен на добри практики в музейната работа и мобилните колекции „Панаир на музейните изложби / Museum Exhibition Fair MEF“ се организира от Министерството на културата, Регионален исторически музей – Русе и  Община Русе. Форумът се случва в партньорство с Регионален център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа под егидата на ЮНЕСКО – София, Асоциация на Клубовете „Приятели на музея“, с подкрепата на Сдружение „Български музеи“ и на Сдружение „Толкова близо, толкова далече“.

АРЕНА

Фотодокументална изложба „Пътят – хроника на ямболския баскетбол”